Co trzeba wiedzieć przed zakupem tablicy suchościeralnej

Tablice suchościeralne stały się bardzo popularne w biurach, szkołach i innych instytucjach.

Określane również jako białe tablice, zastosowaniem przypominają tradycyjne tablice kredowe.Różnią się używanym przyborem do pisania: na tradycyjnej tablicy pisze się kredą, a na suchościeralnej pisakiem. Jednak ważniejsze jest to, że podczas wycierania tablicy suchościeralnej nie powstaje żaden kurz ani pył. Tablice suchościeralne stały się bardzo popularne w połowie lat 90. W Wielkiej Brytanii 70% sali lekcyjnych wyposażonych jest w interaktywne tablice suchościeralne (K Rajani Kanth, WHITEBOARD MAKERS SEE PURPLE PATCH, 2010).

Whiteboardtavlor_2

Tablice suchościeralne są również bardzo popularne w przedsiębiorstwach. Służą doumieszczania ogłoszeń, robienia notatek podczas spotkań i wizualizacji pomysłów podczas sesji burzy mózgów. Podczas burzy mózgów pracownicy wpadają na nowe pomysły i ciekawe rozwiązania (Kristen R. Price, THE IMPORTANCE OF BRAINSTORMING, 2013). Tablice suchościeralne są bardzo przydatne ponieważ można ich użyć do zapisywania pomysłów i pokierowania spotkaniem. Poniżej zaprezentowano kilka kwestii, które przedsiębiorstwa powinny uwzględnić, kupując tablice suchościeralne.

Materiał

Najpopularniejsze są tablice z melaminy. Jest to najtańszy rodzaj tablicy suchościeralnej.Doskonale nadają się do niezbyt intensywnego użytku, np. w biurze lub lobby hotelowym. Tego typu tablice mają tendencję do przebarwień pojawiających się przy dłuższym użytkowaniu, stąd nie należy używać ich zbyt często. Porcelanowe tablice suchościeralne to doskonałe rozwiązanie do miejsc, gdzie są intensywnie używane – np. w centrach szkoleniowych lub szkołach. Tablica magnetyczna to świetny wybór dla placówek edukacyjnych, ponieważ umożliwia wykorzystanie tablicy do dodatkowych celów. Dzięki magnesom można do tablicy przypiąć plakaty oraz wydruki.

Stylistyka

Tablice suchościeralne przydają się do bardzo wielu celów. Tablica na stojaku może stać w holu i prezentować ogólne informacje dla osób wchodzących do budynku. Firmy mogą sięzdecydować na zadrukowane tablice suchościeralne, umożliwiające prezentację lub śledzenie planów. Jeśli potrzebna jest większa powierzchnia do pisania, firmy mogą zdecydować się na rozkładane tablice, które po otwarciu mają dodatkową powierzchnię. Jeśli tablica ma być użyta do prezentowania informacji w pomieszczeniach współdzielonych, idealnym rozwiązaniem będzie połączenie tablicy suchościeralnej i korkowej. Równie dobrze do tego celu może posłużyć tablica magnetyczna.

Mobilność

Niektóre tablice suchościeralne przypominają stoły kreślarskie używane w latach 50. Sąumieszczone wówczas na stojaku na kółkach i można je przekręcać. Tego typu tablice sąmobilne i można je w razie potrzeby przewieźć z jednego pomieszczenia do drugiego. Mniejsze tablice są łatwiejsze w transporcie i można je ustawić na sztaludze. Firmy, przed dokonaniem zakupu, powinny najpierw zastanowić się, gdzie tablica będzie użytkowana. Razem z tablicą suchościeralną trzeba kupić przybory do pisania po niej. Przydatna jest także specjalna gąbka do ścierania zapisów. Pisaki dostępne są w wielu kolorach. Do wycierania tablicy można także użyć zwykłej ściereczki, jednak gąbki dostosowane do tablic często mają specjalny uchwyt na pisaki. Jedną z firm posiadających w swojej ofercie bogaty wybór tablic jest AJ Produkty.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s