Znaczenie właściwego rozwiązania do przechowywania

Bałagan w miejscu pracy przeszkadza w skupieniu i koncentracji (Erin Doland, SCIENTISTS FIND PHYSICAL CLUTTER NEGATIVELY AFFECTS YOUR ABILITY TO FOCUS AND PROCESS INFORMATION, 2011). Brak koncentracji skutkuje większą liczbą błędów i niższą wydajnością. Firmy powinny zaplanować środowisko pracy dla swojej załogi, uwzględniając jej liczebność. Powinny zapewnić każdemu pracownikowi odpowiednią ilość miejsca przy stanowisku roboczym, tak aby mógł wygodnie pracować. Należy mu również zagwarantować odpowiednie rozwiązania do przechowywania, tak aby nie było problemu z utrzymaniem porządku. Poniżej znajduje się kilka propozycji systemów przechowywania, które sprawdzają się w firmach:

Tacki na dokumenty:

Firmy obsługujące procesy, które wymagają dużej ilości dokumentów papierowych, powinny zainwestować w specjalne tacki. To pojemniki, które sprawdzają się na przykład w księgowości, gdzie pracownicy mają do czynienia z dużą ilością faktur papierowych. Takie rozwiązanie z pewnością ułatwi im organizację pracy. W ten sposób mogą kontrolować, które dokumenty zostały już przetworzone, a które oczekują na wprowadzenie do systemu.

Przechowywanie dokumentów:

Dokumenty, które nie są aktualnie używane, wymagają odpowiedniego przechowywania. Przedsiębiorstwa, które muszą prowadzić szczegółowe rejestry klientów na papierze, powinny zainwestować w szafy biurowe, które świetnie nadają się do przechowywania. System przechowywania akt według porządku alfabetycznego, numerycznego itp., umożliwia szybkie odnalezienie dokumentu w razie potrzeby.

Szafy metalowe:

Szafy metalowe służą do przechowywania ciężkiego sprzętu. Przydają się zwykle w środowiskach przemysłowych. Szafy metalowe są również użyteczne w sytuacji, gdy przechowywane przedmioty wymagają zabezpieczenia. Mogą służyć do przechowywania dokumentów zawierających wrażliwe dane, materiały czy sprzęt. Zwykle do szafy metalowej jest trudniej się włamać niż do wykonanej z tworzywa.

Szafki dla pracowników:

Firmy powinny zapewnić pracownikom miejsce do przechowywania ich własności. Do tego celu nadają się oddzielne szafki, gdzie pracownik może schować drugie śniadanie, parasol czy też strój na zajęcia sportowe, na które się wybiera po zakończeniu pracy.

Szafy warsztatowe:

Warsztaty to miejsca używane do montażu i produkcji, gdzie często znajduje się wiele artykułów i narzędzi. Szafy warsztatowe są zaprojektowane pod kątem przechowywania narzędzi i utrzymania porządku w warsztatach. Szafa warsztatowa zawierająca niewielkie pojemniki może posłużyć do przechowywania małych części. Często ma również regulowane haczyki, które można przywiesić w dowolnym miejscu. W zależności od potrzeb w warsztacie haczyki można zaaranżować w takim układzie, aby każde narzędzie miało swoje bezpieczne miejsce. Jednym z producentów mających w ofercie szafy narzędziowe i biurowe oraz szafki dla pracowników jest AJ Produkty.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s