Różnego rodzaju systemy regałów magazynowych

Każdy magazyn może mieć inne potrzeby w zakresie przechowywania i systemów regałów. Regały do magazynów zaprojektowane są z myślą o udźwignięciu ciężkich narzędzi i towarów. Są one dostępne w wielu wzorach i materiałach, np. metalowe czy drewniane. Mogą być specjalnie dostosowane do potrzeb miejsc składowania czy warsztatów i będą się różnić od modeli stosowanych w domach czy biurach. Regały magazynowe dostępne są w wielu opcjach i oferują wiele możliwości przechowywania. Poniżej zaprezentowano kilka rodzajów regałów magazynowych:

Metalowe regały paletowe

Metalowe regały paletowe są uniwersalne i trwałe. Mają prostą konstrukcję, która nadaje się do przechowywania ciężkich narzędzi i towarów. Umożliwiają wykorzystanie powierzchni w pionie. Dzięki temu obieg pracy w magazynie jest sprawniejszy, a pracownicy mają szybszy dostęp do towarów. W większości przypadków tego typu metalowe regały są podzielone na modele przenośne, jednostki startowe i montowane na stałe. Aby zmaksymalizować przestrzeń do przechowywania, przedsiębiorstwa mogą użyć zwykłych regałów paletowych jako regałów otwartych, regałów do podjazdu, regałów ukośnych itp. Tego typu regały metalowe zwykle
mają od pięciu do siedmiu sekcji.

Regały stalowe

Regały stalowe są bardzo popularne, zarówno w magazynach, jak i sklepach detalicznych. Nie są drogie, a stal jest mocna i trwała. Zakup i ustawienie stalowych regałów nie wymaga wiele wysiłku. Stalowe regały należą do najczęściej stosowanych modeli w magazynach. Można ich używać do przechowywania niewielkich kartonów. Są uniwersalne i można je dostosować do określonych potrzeb.

Regały nitowane

Regały nitowane dostępne są w dwóch modelach – pojedyncze i podwójne. Pojedyncze regały nitowane wytrzymują obciążenie od 125 do 175 kg na półkę. Natomiast podwójne regały nitowane przeznaczone są do obciążenia masą rzędu od 650 do 750 kilogramów. Można ich używać do przechowywania bardzo ciężkich narzędzi w magazynie. Pojedyncze nitowane regały zdają egzamin przy mniejszych potrzebach i są węższe.

Regały hurtowe

Regały hurtowe są odpowiednie do przechowywania lżejszych przedmiotów i wpasowują się w mniejsze przestrzenie. Doskonale nadają się do przechowywania przez krótki czas, ponieważ można je łatwo zmontować i rozmontować. Niektóre są bardzo trwałe i nie wymagają skręcania śrubami. Można na nich sztaplować materiały. Niektóre modele są wyposażone w kółka, dzięki którym łatwiej jest je transportować.

Każdy powyżej omówiony regał służy innemu celowi. Na rynku jest wiele przedsiębiorstw
specjalizujących się w produkcji regałów magazynowych. Jedną z firm, gdzie można kupić regały sklepowe lub inne systemy regałów magazynowych przez Internet, jest firma AJ Produkty. Więcej informacji znaleźć można w witrynie internetowej tego producenta.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s