Krzesła biurowe -odpowiedni rodzaj zapewnia właściwą postawę

Michael Dura, Business Area Sales Manager w firmie meblarskiej Herman Miller twierdzi, że„większość przedsiębiorstw przyjmuje obecnie założenie, że »ergonomiczne krzesła to kaprys mody – tak jak kiedyś było z paleniem«, usprawiedliwiając swoją decyzję o inwestowaniu w kiepskiej jakości krzesła. Uzasadniają, że jeśli będą inwestować w tanie, niewygodne krzesła, wówczas ludzie będą siedzieć mniej”. Oczywiście nie ulega wątpliwości, że siedzący tryb życia przyczynia się w dużej mierze do coraz większych problemów z nadwagą w społeczeństwie, jednak nie można założyć, że pracownicy porzucą nagle krzesła i będą pracować po 12 h, stojąc przez cały czas (Inc, SITTING OR STANDING AT WORK: WHY A GOOD CHAIR MATTERS EITHER WAY, 2015).

To prawda, że moda na ergonomiczne krzesła wcale nie jest taka zdrowa, jak by się wydawało, ponieważ zachęca do siedzenia, a zbyt długie siedzenie może doprowadzić do urazów kręgosłupa, chorób serca i przemęczenia bez względu na to, jak bardzo ergonomiczny jest mebel, jednak nie należy wykorzystywać tego argumentu, aby uzasadnić kupno niskiej jakości mebli. Krzesła biurowe stanowią integralną część umeblowania każdego biura. Jednak do różnych potrzeb przydają się różnego rodzaju krzesła. Dlatego poniżej zaprezentowano różne typy krzeseł, które mogą się przydać w przestrzeni biurowej.

Przestrzeń dla pracowników szeregowych

Krzesła komputerowe

Tego typu krzesło, określane również jako krzesło do biurka, jest zaprojektowane specjalnie pod kątem pracy przy biurku komputerowym. Większość takich krzeseł ma elementy ergonomiczne, takie jak regulacja wysokości, aby zapewnić komfort każdemu użytkownikowi. Wiele z nich ma także pięcioramienną podstawę na obrotowych kółkach, gwarantującą swobodne poruszanie się po przestrzeni biurowej.

Krzesła konferencyjne

Tego typu krzesła są zaprojektowane w sposób umożliwiający lekkie odchylenie się oparcia, tak aby osoby siedzące mogły się zaangażować w spotkanie i rozmowę. Ponadto zwykle nie mają zbyt wielu elementów do regulacji, ponieważ nie są przeznaczone do długotrwałego siedzenia.

Krzesła ergonomiczne

Tego typu krzesła są prawdopodobnie najlepsze do każdego rodzaju pracy. Mają wiele różnych opcji regulacji, stąd można je zoptymalizować pod kątem wygody użytkownika. Regulacja dotyczy między innymi głębokości siedziska, kąta ugięcia kolan, wysokości siedziska, wysokości oparcia oraz podparcia odcinka lędźwiowego.

Recepcja
Krzesło obrotowe
Tego typu krzesła umożliwiają osobie, która na nich siedzi, swobodne obracanie się na krześle, co oznacza, że może ona zwrócić się w dowolnym kierunku. Są one przeznaczone dla gości w recepcji, mają zwykle czteropunktową podstawę lub płozy.

Sofy

Długie, tapicerowane siedzenia przeznaczone dla co najmniej dwóch osób w zależności od
rozmiarów – sofy stanowią idealne miejsce oczekiwania w recepcji lub miejscu, gdzie wiele osób musi czekać jednocześnie, jednak przez krótki czas.

Kawiarnia

W przypadku kawiarni idealnym miejscem do siedzenia są krzesła składane, ponieważ nie tylko są wygodne dla osób na nich siedzących, ale również dla właściciela. Krzesła składane zajmują mniej miejsca, można je złożyć na czas nieużywania i odłożyć na bok, sztaplując, a poza tym są zwykle tańsze niż innego rodzaju krzesła.

Bez względu na to, czy biuro zmieniło lokal czy też planowany jest remont, inwestycja w dobre i ergonomiczne krzesła to ważna decyzja, jaką każda firma powinna podjąć. Jednym z
przedsiębiorstw, które pomagają organizacjom w zakupie wysokiej jakości krzeseł, jest AJ
Produkty.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s