Popularne, estetyczne i futurystyczne meble biurowe

Wystrój firmowych wnętrz może mieć zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na pracowników. Wrażenia, jakie powoduje, dotyczą również gości, klientów oraz innych osób odwiedzających przedsiębiorstwo (strongproject.com, CLIENT CASE STUDY: KEEPING YOUR OFFICE DESIGN IN LINE WITH YOUR GROWTH, 2016). Przeprowadzono wiele badań poświęconych roli, jaką odgrywa wyposażenie wnętrz, dekoracje, kolory ścian, a nawet umiejscowienie poszczególnych sprzętów w pomieszczeniu. Na ich podstawie wysnuto wniosek, że kluczową rolę z punktu widzenia użytkownika odgrywają elementy wyposażenia, lub mówiąc krótko, meble. Nie każdy przedsiębiorca zbudował biuro od podstaw, więc nie wszyscy mogą zdecydować o kwestiach takich jak powierzchnia, wymiary przejść i pomieszczeń dla pracowników itp. Niektórzy właściciele wynajmują biura, co często ogranicza możliwość wprowadzanych zmian, np. takich jak kolory ścian lub inne inwestycje na stałe. Nie zmienia to faktu, że warto kontrolować to, co można, a więc w przypadku wszystkich przedsiębiorców, przykładać wagę do wybieranych mebli. Dobrze zaaranżowana, atrakcyjna wizualnie siedziba ma kluczowe znaczenie dla postrzegania firmy przez pracowników i gości, co może przełożyć się na satysfakcję z pracy oraz pozyskiwanie nowych relacji biznesowych i klientów. Trudno wskazać, które z potencjalnych pozytywnych rezultatów zakupu porządnych mebli są ważniejsze – motywacja pracowników, czy wizerunek zewnętrzny. Tak długo jak wszystkie są pozytywne, należy zwracać szczególną uwagę na wystrój firmowych pomieszczeń.

Każdego roku pojawiają się nowe, zaskakujące trendy dotyczące wystroju wnętrz. Designerzy dwoją się i troją, aby zapewnić oryginalne rozwiązania, które wyróżnią firmę z tłumu. W swoich działaniach, przedsiębiorcy kierują się dwiema podstawowymi wartościami: nowoczesnością i aktualnymi trendami oraz korzyściami i poziomiem komfortu swoich pracowników. Nie od dziś wiadomo, że pracownicy zadowoleni z otoczenia w pracy oraz wyposażenia swojego stanowiska stanowią ogromną wartość dla firmy. Takie osoby bardziej indentyfikują się z pracodawcą, a ich poziom produktywnośći wzrasta. Z tego powodu warto wprowadzać zmiany i podążać za nowoczesnymi trendami. Korzyści z takiej postawy są niezliczone. Poniżej przestawiono najnowsze trendy i typy postaw względem wystroju wnętrz. Pomoże to wybrać odpowiedni kierunek i zakupić optymalne meble biurowe.

Popularne

 Jednym z najpopularniejszych współczesnych trendów w kwestii wyposażenia wnętrz jest ergonomia. Pojęcie ergonomii nie jest nowe, ale dopiero niedawno zaczęto do niego podchodzić z należytą powagą. Większość designerów oraz przedsiebiorców rozumie znaczenie i korzyści, które przynosi ergonomiczne wyposażenie wnętrz. Coraz więcej projektów mebli opartych jest właśnie o ergonomię. Przedsiębiorcy są coraz bardziej skłonni zainwestować w tego typu wyposażenie. Powód jest prosty: wygodne meble podnoszą efektywność i produktywność załogi. Na rynku jest obecnie dostępnych mnóstwo modeli ergonomicznego wyposażenia do biur. Niemal każdy meble biurowe sklep internetowy oferuje sprzęty o wysokim poziomie ergonomii. Kilka przykładów ergonomicznego wyposażenia to m.in. biurka z regulacją wysokości, krzesła obrotowe z poduszką lędźwiową itp.

 Estetyczne

 Zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby zatrudnione przykładają coraz większą wagę do kwestii ochrony środowiska. Sprawia to, że tzw. „zielone” meble zyskują na popularności. Używanie tego typu wyposażenia skutkuje mniejszym negatywnym wpływem na środowisko w porównaniu z konwencjonalnymi modelami. Zielone meble to te, które wykonano z materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak drewno, metal i tkaniny organiczne. Ten trend promuje firmy przyjazne dla środowiska, o mniejszych śladzie węglowym. Projektowanie i aranżacja przyjaznych dla środowiska pomieszczeń firmowych ułatwia przedsiebiorstwom uzyskanie stosownych certyfikatów i stanie się „eko-firmami” (strongproject.com, MODERN OFFICE DESIGN: GREEN OFFICE FURNITURE, 2013).

 Futurystyczne

 W świecie zdominowanym przez nowoczesne technologie, warto wprowadzić technologiczne nowinki do codziennego życia, również tego zawodowego. Wiele współczesnych firm produkujących wyposażenie doskonale rozumie ten zamysł. Dzięki nim, można zakupić nowoczesne produkty, ułatwiające codzienną pracę, takie jak szafki, panele i lampki wyposażone w porty USB, projektory do sal konferencyjnych itp. W przyszłości meble będą również wyposażone w WiFi – ten trend funkcjonuje pod nazwą Internet of Things, w skrócie IOT. Internet można wbudować w wiele sprzętów używanych w codziennym życiu. Omawiany trend jest nowy i z pewnością meble z WiFi nie upowszechnią się tak szybko, ale tak zapowiada się przyszłość. Już teraz, firmy zainteresowane zaimplementowaniem takiej technologii w swoich siedzibach, mają taką możliwość(delightoffice.com, FURNITURE THAT PROMOTES COLLABORATION AND CONVERSATION, 2016).

Istnieje wielu uznanych producentów i dystrybutorów nowoczesnych oraz stylowych elementów wyposażenia do firm. AJ Produkty to doświadczony producent mebli biurowych działający na rynku polskim. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s