Krzesło konferencyjne i inne sposoby na poprawę produktywności w pracy

Według doktor Samanthy Zupan, atrakcyjne biuro powinno odzwierciedlać kulturę i wartości firmy. Zaaranżowanie przestrzeni w nowoczesny sposób może przyciągnąć nowych, perspektywicznych pracowników, a wśród obecnych wywołać uczucie dumy i zadowolenia z wyboru miejsca pracy. Można zatem powiedzieć, że design miejsca pracy może być źródłem wielu korzyści dla firm (Jacquelyn Smith, 10 COOL OFFICE SPACES, 2013). Pracownicy coraz częściej spędzają więcej czasu w pracy niż w domu. Z tego powodu tak istotne jest, aby przestrzeń biurowa była wygodna i atrakcyjna. W końcu każdy lubi spędzać czas w ładnym otoczeniu, gdzie dobrze się czuje. Dla odmiany, w brzydkim otoczeniu, człowiek czuje się źle, co sprawia, że często mniej wydajnie pracuje. Kierownicy firm mogą podnieść efektywność załogi, świadomie aranżując biuro. Ma to dużą szansę pozytywnie wpłynąć na motywację i poziom zadowolenia pracowników. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym można zwiększyć poziom skupienia i produktywność załogi. Niektóre z nich to szklane ściany i przepierzenia, dużo naturalnego światła oraz niektóre krzesła do sal konferencyjnych. Poniżej omówiono wymienione czynniki.

Naturalne światło

Zgodnie z opinią Dr. Phyllis Zee: “Można wskazać coraz więcej dowodów na to, że światło słoneczne pozytywnie wpływa na zdrowie, nastrój, poziom skupienia i metabolizmu – szczególnie o poranku” (consumer.healthday.com, EMPLOYEES BENEFIT FROM NATURAL LIGHT, STUDY FINDS, 2014). Znane badania udowodniły, że dobrze oświetlone przestrzenie z dużymi oknami zapewniającymi światło słoneczne pomagają się szybciej i skuteczniej uczyć (eco-business.com, WHY NATURAL LIGHT MATTERS IN THE WORKPLACE, 2016). Jest wiele sposobów na poprawę oświetlenia w biurze. Rezygnacja z rolet i ustawienie biurek bliżej okien to tylko niektóre z nich. W ładne dni można przeprowadzać krótkie spotkania na zewnątrz. Będzie to nie tylko miła odmiana, ale także wiele korzyści dla zdrowia. Stanowisko przy oknie to więcej niż tylko ładny widok. Takie umiejscowienie biurka to zdrowie, dobre samopoczucie i większa motywacja do pracy.

Sale konferencyjne

Biuro może być eleganckie bez wielkich nakładów finansowych i fikuśnych mebli. Omówmy to na przykładzie sal konferencyjnych, które można łatwo zaaranżować zgodnie z nowoczesnymi trendami. Jednym ze podstawowych sprzętów jest wygodne krzesło konferencyjne oraz szklany stół z wejściami USB w zupełności wystarczy. Pomoże także ustawienie stołu w literę U, które sprzyja integracji i kolaboracji w trakcie spotkań. Dobrym pomysłem może być zastosowanie stolików barowych jako pulpitów do prezentacji. Warto pamiętać, że sala konferencyjna jest tak atrakcyjna jak suma elementów wyposażenia, które ją tworzą. Ważniejsza niż nowoczesny design jest odpowiednia przestrzeń i to, czy uczestnikom spotkań nie brakuje miejsca na nogi i podłączenie niezbędnego sprzętu.

Przezroczyste ściany

Biuro typu open-space wprowadza przestrzeń do biura, ale powoduje wyższy poziom hałasu i może skutkować pogorszeniem koncentracji. Patrząc z drugiej strony, zamknięte biura jednoosobowe zaprzeczają idei wspólnej pracy i utrudniają komunikację między pracownikami. Warto pomyśleć, jak połączyć oba typy aranżacji, wykorzystując pozytywy, które z nich płyną. Dobrym pomysłem są przezroczyste ściany zapewniające prywatność przy zachowaniu możliwości komunikacji z innymi osobami w biurze. Przyjemne z pożytecznym!

Powyższe pomysły to tylko niektóre sposoby na poprawę poziomu produktywności wśród pracowników. Firmy mogą zakupić odpowiednie meble konferencyjne, sprzęt oraz inne elementy wyposażenia od producentów i dystrybutorów, których na rynku nie brakuje.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s